Scena Wspólna przyciąga malucha

W pierwszych dniach lipca za sprawą festiwalu Sztuka Szuka Malucha i Animatora dla dzieci, nasze auto i kroki niezmiennie kierowało się do Poznania, by zaparkować w pobliżu Cytadeli i w przeróżnych warunkach atmosferycznych wskoczyć do budynku Sceny Wspólnej. Czekały tam na nas wspaniałe wydarzenia, w których to maluchy były najważniejsze.

Dzięki Festiwalowi Sztuka Szuka Malcuha, poczuliśmy się na Scenie Wspólnej jak w domu. Było pięknie, kolorowo i tyle się działo. Z jednej strony spektakle, z drugiej te drobne aktywności, które angażowały dzieciaki w ich własną malutką twórczość. Alunia miała frajdę z biegania, naśladowania siostry, prób wspinania się na ławki i oglądania witrażowego dzieła dzieciaków. Zosia przyklejała kolorowe paski na szybach, mieszając barwy i tworząc coraz to bardziej skomplikowane układy, przeplatała wstążeczki zaznaczając swoją obecność, na festynie z zaangażowaniem robiła swojego wyjątkowego ślimaka z trójkątną muszlą.

naklejamy witraż
Przyklejamy kolorowe paski na oknach Sceny Wspólnej
witrażowe okna
Witraż stworzony przez maluchy

Oprócz tego wszystkiego, co działo się przy okazji i mimochodem, mogliśmy zostać wciągnięci w przestrzeń dźwięków przez Theater de Spiegel w spekatklu-koncercie Beat the Drum! Weszliśmy w tę magiczną krainę z lekkim wahaniem i niepewnością, jednak muzyka, obrazy-cienie i aktorzy poprowadzili nas jak przewodnicy w swojej opowieści. Dzieciaki wyrywały się do tańca i łapania czerwonej kuli, a na koniec mogły obejrzeć z bliska i dotknąć instrumentów.

Chociaż udało nam się wziąć udział tylko w kilku wydarzeniach Festiwal dla Maluchów spodobał nam się bardzo, a jego wdzięcznę nazwę Sztuka szuka malucha  wykorzystałam do rozmowy z moim przedszkolakiem. Coś nam stuka już ta sztuka i będzie trzeba co jakiś czas jej poszukać…

piknik rodzinny
Balony na Jubileuszowym Pikniku Rodzinnym

Na Scenę Wspólną wróciliśmy dzięki Animatorowi i seansowi Kiwi i Strit (pisałam o nim tu). Nie spodziewaliśmy się zupełnie spotkania z aktorami-animatorami, którzy pozwolili nam doskonale zrozumieć realcje panujące między głównymi bohaterami. Młodsza prawie nie była zainteresowana filmem, natomiast scenki aktorskie przykuły jej uwagę na dłuższą chwilę. Wspaniałe zaskoczenie, dopełnione piękną opowieścią o przyjaźni pomarańczowego i fioletowego stworka. Jeszcze jutro, będzie można obejrzeć film dla najnajmłodszych widzów, natomiast dla starszych seanse będą odbywały się do 14 lipca. Na przykład już 5 latki mogą obejrzeć Wielką wyprawę Molly czy Przepowiednię żab. Program Animatora dla Dzieci.

Mam nadzieję, że nie będziemy musieli czekać zbyt długo na kolejne wydarzenia dla naszych dzieciaków i wkrótce znowu pojawimy się na Scenie Wspólnej. Dla starszych widzów  od 7 roku życia, jeszcze w niedzielę 10 lipca odbędą się dwa spektkle: Choć na słówko i Choć na słówko 2Ponadto w pobliżu na Cytadeli do 15 lipca będzie działać 17. Letnie Pogotowie Sztuki, które od 18 do 22 lipca zostanie przeniesione do parku przy Starym Browarze. Lekarze-artyści wyleczą każdy objaw nudy od poniedziałku do piątku przez dwie godziny od 10.00-12.00. Więcej tu.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: